Apple | Türkçe Siri iOS 8.3 ile geliyor


Apple Kullanıcıların uzun zamandır beklediği Türkçe Siri konusundaki müjde, iOS 8.3’ün ikinci beta sürümü ile geldi

turkce-siri-ios-8-3-ile-geldi

Apple kullanıcılarının uzun süredir beklediği Türkçe Siri sonunda geldi. Uygulama iOS 8.3 ile birlikte Apple kullanıcılarının kullanımına sunuldu.
Türkçe Siri geliştiricilerin kullanımına sunuldu
İlk kullanıma çıktığı günden bugüne kadar özellikle Türk kullanıcılar tarafından merakla beklenen Türkçe Siri iOS 8.3 Beta 2 ile artık aktif olarak kullanılabilecek. Apple tarafından bundan önce yayınlanan sürüm olan iOS 8.3 Beta’dan sonraki sürüm olarak bugün yayınlanan iOS 8.3 Beta 2 ile sadece Türkçe gelmiyor. Aynı zamanda Rusça, Danca, Portekizce, İsveççe ve Taylandca dili destekleri de sunuluyor.
Şuan sadece geliştirici olarak kayıtlı iOS kullanıcıların kullanımına sunulan uygulamayı denemek isteyenler, tahminen önümüzdeki ay iOS 8.3 açık beta testlerine katılıp uygulamanın kullanımını test edebilirler. Öte yandan Türkçe Siri uygulamasını stabil ve sorunsuz olarak kullanmak isteyenlerin resmi güncellemeyi beklemesini tavsiye ediyoruz. Uzun zamandır beklenen bu özelliğin testlerinin tamamlanmasından sonra kullanımına başlanması kullanıcılar açısından en doğru seçenek olacaktır.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.