Bataryası Biten iPhone Nasıl Bulunur?


iPhone ‘larda bulunan iPhone ‘mu bul özelliğini telefonuzun bataryası bitmiş olsa bile kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Detaylar haberimizde…

Bataryası Bitten iPhone Nasıl Bulunur?

Bataryası Bitten iPhone Nasıl Bulunur?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bildiğiniz gibi iPhonelar ülkemizde en pahalı akıllı telefonların başında geliyor. Hal böyle olunca her kullanıcı iPhone‘a gözü gibi bakmak ve asla kaybetmemek istiyor. Bu konuda Apple kullanıcılara ” iPhone ‘umu bul” özelliği ile büyük bir destek sağlıyor ancak çoğu kullanıcı bu özelliği bataryası bitmiş bir iPhone ‘da nasıl kullanacağını bilmiyor.

Oldukça basit bir ayarı aktif hale getirerek akıllı telefonunuzun bataryası bitmeye yakınken Apple ‘a konum yollayabilirsiniz. Böylece telefonunuzu kaybettiğinizde ve şarj tükendiğinde kolaylıkla yerini tespit edebilirsiniz. Tabii ki hırsızlık durumlarında bu özellik pek bir işe yaramıyor ancak en azından size telefonunuzun son konumunu bildirebilir.

Bu özelliği kullanabilmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Önce iPhone ‘uzda Ayarlara giriyorsunuz ardından   sekmesi içine giriyorsunuz.
Daha sonra iCloud sekmesi içinde bulunan iPhone’umu bul bölümüne tıklıyoruz.Ardından karşınıza gelecek ekranda son konumu göster kısmını yeşil yani açık hale getiriyoruz.Artık bataryanız bitmeye yakınken telefonunuz konumunu Apple serverlarına otomatik olarak yollayacak. Yani telefonunuzu kaybettiyseniz ve bataryası tükendiyse kolaylıkla telefonunuzu bulabileceksiniz.iPhone-umu-bul2

iPhone-umu-bul1

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.