iOS 14.6 ile iPhone daha yetenekli hale geliyor


26 Nisan tarihinde iOS 14.5 güncellemesini yayınlayarak birçok yeni özelliği kullanıcılara sunan Apple, iOS 14.6 için kolları çoktan sıvamış durumda. Final sürümü adayı olan RC versiyonu geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

Bu sürümü test etmek için cihazınızda iOS Beta profilinin yüklü olması veya bir Apple geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor. Ancak test sürümlerinde sorun çıkma ihtimali yüksek olduğu için yüklemenizi tavsiye etmiyoruz.

iOS 14.6 ile iPhone daha yetenekli hale geliyor

Apple Music uygulaması, iOS ve iPadOS 14.6 ile uzamsal ve kayıpsız ses özelliklerine kavuşuyor. Uzamsal ses özelliği, ses her tarafdan geliyormuş gibi sürükleyici bir ses deneyimi sunuyor. Kayıpsız ses özelliği ise parçaları, sanatçıların stüdyo ortamında kaydettiği kalitede dinlemeyi mümkün kılıyor.

Bu sürüm ile birlikte AirTag’ler kayıp modu için e-posta adresi girmenize izin veriyor. Şu anda yani iOS 14.5 sürümünde sadece telefon numarasına izin veriliyor.

AirTag

Kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda Podcast uygulamasının arayüzünde değişikliklere gidilirken, Apple Podcast abonelikleri bu sürüm ile birlikte hayatımıza girecek.

iOS 14.6, Apple’ın Nisan etkinliğinde tanıttığı Apple Card Ailesinin temelini atıyor. ‌Apple Card‌ Ailesi, eşlerin tek bir Apple Card‌ hesabını paylaşmalarına ve ‌tüm kontrolün bir kişide olmasına imkan tanıyor.

Ayrıca ebeveynlerin, çocukların finansal alışkanlıkları öğrenmeleri için isteğe bağlı harcama limitleri ve ebeveyn kontrolleriyle belirlemesine, satın alma işlemleri için çocuklarıyla bir Apple Card‌ paylaşmalarına olanak sunuluyor.

Ailenin tüm harcamaları tek bir noktadan takip ediliyor ve tek hesap üzerinden 13 yaşın üzerindeki beş kişiye kadar paylaşım desteği sunuluyor.

Release Candidate nedir?

Kararlı sürüm olmaya aday olan test versiyonlarına, RC veya asıl adıyla Release Candidate adı verilmekte. Yani herhangi bir sorun çıkmaması halinde bir sonraki güncellemede iOS 14.6’nın herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.