Apple iWatch Akıllı Saat Geliyor


Apple iWatch Akıllı Saat Geliyor

 

Çin’deki tedarikçilerin açıklamalarına göre Apple, iWatch üretimine başladı.

iWatch

Apple iWatch Akıllı Saat Geliyor

Apple takipçilerinin uzun süredir merakla bekledi akıllı saat iWatch’in üretimine başlanmış olabilir. Çin’deki birçok tedarikçi firmanın açıklamasına göre Apple hareketegeçti.

Teknoloji devi tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın akıllı saat,iWatch olarak adlandırılıyor. Akıllı saat pazarı 2013 yılı itibariyle yeni oluştu. Birçok firmaürünlerini bu pazara sunmaya başladı. Apple’ın hamlesi ise merakla bekleniyor.

Sızıntı haberlere göre Apple, akıllı saatinden 2014′ün 2. çeyreği içerisinde 2.5 Milyon ila 3 Milyon adet üretecek. Üçüncü çeyreğin sonuna geldiğimizde pazardaki talep o kadar fazlaolacak ki, Apple 15 Milyon barajını geçmiş olacak. Satışların böyle gitmesi durumunda 2014 yılının sonuna kadar Apple, toplamda 20 Milyon akıllı saat satmış olacak.

Üretime başlandığına ilişkin haberlerin henüz söylenti seviyesinde olduğunu unutmayın. Ancak söylentilerin doğruluk payı varsa, yeni akıllı saat hakkındaki ilk bilgileri Apple’ıngeliştirici konferansı sırasında görebiliriz. iWatch’in pazara çıkış tarihi ise Eylül 2014übulabilir.

Apple’ın Akıllı Saati Ne Zaman Çıkacak

 

iWatch adıyla söylentileri bitmek bilmeyen, Apple akıllı saati hakkında yeni söylentiler su yüzüne çıktı.

 

iwatch

Apple’ın Akıllı Saati Ne Zaman Çıkacak

Giyilebilir teknoloji pazarında birçok cihaz görmeye başladık. Apple’ın bu konuda birazgeç kaldığı söyleniyor. Öte yandan Apple, işin üzerinde uzun uzadıya uğraşıyor olabilir.

Yeni bir söylentiye göre iWatch ismi verilen akıllı saat, önümüzdeki 3. çeyrek içerisindepazara sunulacak. iOS işletim sistemi ile çalışacak akıllı saat, benzerlerinden farklı olarakUV ışınlarını ölçebilecek bir sensöre sahip olacak. Kullanıcı çok fazla UV ışınına maruz kaldığında, iWatch uyarıda bulunacak.

Silicon Labs tarafından daha önce UV sensörü tanıtılmıştı. Geçtiğimiz Şubat ayında detayları açıklanan sensörün, yakın zamanda pazara sunulması bekleniyordu. Bu sensör ayrıca kalp atışlarını ve nabzı ölçebilecek. Sensör yongasının boyutlarının 2mm2 olduğu belirtilmişti. Yani ufacık bir alana birçok sensör sıkıştırılmış.

Akıllı saatin piyasaya çıkışıyla birlikte 2014 yılı sonuna kadar 65 Milyon birim sevkiyatyapılması bekleniyor. Firmanın iWatch üretimi için Quanta Computer ile anlaştığı da söylentiler arasında yer aldı.

Cihazın piyasaya çıkışı için söylenen tarih oldukça erken olabilir. Apple bunun yerine Haziran ayında düzenleyeceği Geliştirici Konferansını bekleyebilir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.