Yeni iPhone | 3D ekran devrimi


 

Yeni iPhone‘da 3D ekran devrimi!

 

Ortaya çıkan yeni bir patent, yeni iPhone’lar için büyük bir ekran devrimini işaret ediyor olabilir!

 

Yeni iPhone'da 3D ekran devrimi!

Yeni iPhone’da 3D ekran devrimi!

Yeni iPhone | 3D ekran devrimi

Her gün yeni bir Apple patenti ile karşılaşmazsak artık rahat edemiyoruz. İşte bu patentlerden biri, şirketin iPhone içinholografik ekran tasarlamış olabileceğini ortaya çıkardı. ABD patent bürosuna yapılan başvuruda, bir projeksiyon donanımı ile parabolik lensler yardımıyla iPhone’un 3D görüntüler oluşturması konu ediliyor. Bu yeni teknolojinin önceki hologramlardan farkı, projeksiyon donanımının aynı zamanda görüntü alanı içindeki hareketleri takipedebilmesi… Böylece kullanıcılar ekranın üzerinde oluşacak hologram görüntüyle, parmak kullanarak etkileşime girebilecek. Eğer patent gerçek bir ürüne dönüşürse, bunun mobil cihazlar ve hatta hologram teknolojisinde büyük bir devrim olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Yeni iPhone | 3D ekran devrimi

Apple’ın bu teknolojideki prensipleri, aynı zamanda bir süredir dedikodu olarak ortalıkta dolaşan 3D gözlüğünde kullanması da mümkün. Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüklerine rakip bir gözlük hazırladığı konuşulan Apple’ın sanal gerçeklikle 3D görüntüleri birleştirebileceği, insanların hologramların içine girerek görüntüdeki nesnelerle iletişime geçebileceği yeni sistemlerin geliştirilebileceği düşünülüyor. Bu sistemi kısaca anlatmak gerekirse, Star Trek dizisindeki uzay gemilerinde yer alan sanal gerçeklik odaları “holodeck“leri örnek göstermek yeterli olacaktır.

Yeni iPhone | 3D ekran devrimi

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.