iPhone’dan Android’e Geçişi Kolaylaştıracak Yeni Bir Uygulama


Apple, Avrupa Birliği’nin DMA yasasına uyum sağlamak için Android’den iOS’a geçişi kolaylaştıran yeni bir uygulama üzerinde çalışıyor. Bu uygulamanın kullanıcı dostu bir arayüze sahip olacağı ve önümüzdeki yıl kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Avrupa Birliği’nin DMA adlı yeni yasası, Apple’ın işini zorlaştırıyor. Bu yasa sayesinde, iPhone kullanıcıları artık USB Type-C bağlantısını kullanabiliyor ve iOS cihazlarına istedikleri kaynaktan uygulama indirebiliyor. Ancak bu yasa, Apple’ın başına daha çok dert açacak gibi görünüyor.

Apple, yeni bir belge yayınlayarak Avrupa Birliği’nin koyduğu yeni kurallara nasıl uyum sağlayacağını açıkladı. Bu belgede, iOS ekosisteminde yakın zamanda yapılacak birkaç değişiklikten de söz ediliyor. Buna göre; Apple, Safari’yi kaldırmaya ve varsayılan web tarayıcısını değiştirmeye izin verecek çok yakında. Ancak bunlardan daha önemli bir konu var. Bir uygulama, iOS kullanıcılarına bugüne dek görmedikleri bir deneyim yaşatacak.

iOS’tan Android’e veya Android’den iOS’a geçiş yapan kullanıcılar için veri aktarımı yapmak bazı yöntemlerle mümkün olsa da, bunlar tüm verileri kapsamıyor ve kullanıcıya zahmetli bir süreç yaşatıyor. Apple, DMA ile uyumlu yeni bir uygulama geliştiriyor. Bu uygulama, iPhone’dan Android’e geçen kullanıcılar için hem tam hem de çok kolay bir deneyim sağlayacak. Bu uygulama “kullanıcı dostu” olarak tanımlanıyor.

Şirketin yeni uygulaması, 2025 yılında piyasaya çıkacak. Apple, bu duyuruyu yaptı. Ancak yeni uygulamanın sadece AB ülkelerindeki kullanıcılara mı yoksa tüm dünyaya mı sunulacağı henüz belli değil. WWDC 2024 etkinliklerinde hem uygulamanın tanıtımı hem de bu sorunun cevabı verilebilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.