Apple Mayıs Ayında Düzenleyeceği Çevrimiçi Etkinlik


Apple, yeni iPad modellerinin tanıtımını yapacağı tarihi açıkladı.  “Let Loose” isimli bu etkinlikte yeni Apple Pencil ürünlerinin de tanıtılması bekleniyor. Etkinliği 7 Mayıs Salı günü TSİ 17.00’de başlayacağı kaydedildi.

Apple Etkinliği

7 Mayıs saat 17:00’de izleyin.
Etkinliğe apple.com adresinden veya Apple TV uygulamasından katılın.

Takviminize ekleyin

Apple’ın hazır elinde olan parçaları başka ürünlerde kullanması normal. mini-LED ekran HDR içerik için daha fazla parlaklık, derin siyah renk, daha düşük güç tüketimi sağlıyor. Apple’ın envanterinde 10.9 inç’lik mini-LED ekran paneli yok görünüyor. 10.9 inç’lik iPad Air muhtemelen LCD ekranla satışa çıkacak. Ross Young’ın daha önce Apple hakkında söylediği birçok öngörüsü doğru çıktı. Sicili sağlam, güvenilir kaynaklardan biri.

2024 model iPad Pro’ların en dikkat çekici kısmı OLED ekran olacak. OLED, LED veya mini-LED ile karşılaştırıldığında doğal siyah ve daha canlı renkler sunuyor. Ayrıca güç tüketimi konusunda da avantajlı. Ayrıca yeni Pro tabletler piyasada hazırda bulunan LED ekranlı Pro tabletlere göre daha ince olabilir. Apple’ın OLED’i daha sonra iPad Air ve iPad mini’de de kullanması bekleniyor. Ayrıca 2024 sonunda ya da 2025’te OLED’li ilk MacBook’u da görebiliriz.

Apple’ın tedarik zincirine yakın kaynaklar da yeni Pro tabletlerin 4 TB’lık depolama alanı seçeneğiyle satışa çıkacağını ileri sürdü. Satışta olan 2021 model iPad Pro’larda 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB ve 2 TB depolama seçenekleri var. Eski tarihli raporlarda 4 TB’tan yine bahsedilmişti, fakat bazı iddialarda Apple’ın 4 TB’tan vazgeçtiğini söylemişti. Yeni söylentilerde 2024 model Pro tabletlerin arkasında cam kullanılabileceği tekrar vurgulanıyor. Eğer bu doğruysa önemli bir değişiklik olacak

YENİ APPLE PENCIL YOLDA

“Let Loose” davetiyesinin resmi, renkli bir Apple logosu çizen bir Apple Pencil’ı göstererek yeni bir Apple Pencil’ın da yolda olduğunun açık bir göstergesi.

Bakalım neler tanıtılacak.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.