iPhone’dan bilgisayara fotoğraf ve video aktarma


Windows 10

Fotoğrafları iPhone’dan bilgisayarınıza aktarın.

 • İlk önce, iPhone’unuzu dosya aktarabilen bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.
  1. Telefonunuzu ve kilidini açın. Cihaz kilitliyse bilgisayarınız cihazı bulamaz.
  2. Bilgisayarınızda, Fotoğraflar uygulamasını açmak için Başlat  düğmesini’ ve ardından Fotoğraflar ’ı seçin.
  3. İçeri aktar USB cihazından‘ı seçip yönergeleri izleyin. İçeri aktarmak istediğiniz ögeleri ve bunları kaydedeceğiniz konumu seçebilirsiniz. Algılama ve aktarma işleminin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin.
 • İçeri aktarmak istediğiniz fotoğrafların bulutta değil cihazda bulunduğundan emin olun. Ardından, cihazınızın türüne ilişkin adımları izleyin.

Windows PC’nize aktarma Apple önerdiği

Aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayıp Windows Fotoğraflar uygulamasını kullanarak fotoğrafları PC’nize aktarabilirsiniz:

 1. PC’nizde iTunes’u son sürümüne güncelleyin. Fotoğrafları PC’nize aktarmak için iTunes 12.5.1 veya sonraki bir sürümünün yüklü olması gerekir.
 2. iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızı PC’nize bir USB kablosu ile bağlayın.
 3. İstenirse parolanızı kullanarak iOS veya iPadOS aygıtınızın kilidini açın.
 4. iOS veya iPadOS aygıtınızda “Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?” ifadesini içeren bir istem görürseniz devam etmek için Güven’e ya da İzin Ver’e dokunun.

Ardından, Windows 10’da fotoğrafları Windows Fotoğraflar uygulamasına nasıl aktaracağınızı öğrenmek için Microsoft’un web sitesini ziyaret edin.

iCloud Fotoğrafları açıksa fotoğraflarınızı PC’nize aktarmadan önce özgün ve tam çözünürlükteki sürümlerini iPhone, iPad veya iPod touch’ınıza indirmeniz gerekir.

Videoları iOS veya iPadOS aygıtınızdan PC’nize aktardığınızda Windows Fotoğraflar uygulamasında bazı videoların yönü yanlış olabilir. Bu videoları doğru yönde oynatmak için iTunes’a ekleyebilirsiniz.

iOS veya iPadOS aygıtınızdaki fotoğrafların Windows 10 ile en üst düzeyde uyumluluğa sahip olmasını istiyorsanız şu adımları deneyin:

 1. iOS veya iPadOS aygıtınızda Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Kamera’ya ve ardından Biçimler’e dokunun.
 3. En Uyumlu’ya dokunun. Bundan sonra, kameranız JPEG ve H.264 biçiminde fotoğraflar ve videolar oluşturacaktır.

iPhone’dan fotoğrafları ve videoları Mac’inize ya da PC’nize aktarma

Fotoğraflar uygulamasını ve bir USB kablosu kullanarak fotoğrafları ve videoları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Ayrıca, iCloud Fotoğrafları sayesinde fotoğraflarınızı tüm aygıtlarınızda kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Mac’inize aktarma

 1. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı bir USB kablosuyla Mac’inize bağlayın.
 2. Bilgisayarınızda Fotoğraflar uygulamasını açın.
 3. Fotoğraflar uygulamasında, bağlı aygıtınızdaki tüm fotoğrafları ve videoları içeren bir İçe Aktar ekranı gösterilir. İçe Aktar ekranı otomatik olarak görüntülenmezse Fotoğraflar kenar çubuğunda aygıtın adını tıklayın.
 4. İstenirse parolanızı kullanarak iOS veya iPadOS aygıtınızın kilidini açın. iOS veya iPadOS aygıtınızda Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? ifadesini içeren bir istem görürseniz devam etmek için Güven’e dokunun.
 5. Fotoğraflarınızı nereye aktarmak istediğinizi seçin. “Şuraya aktar:” öğesinin yanındaki kutucuktan mevcut bir albümü seçebilir veya yeni bir albüm oluşturabilirsiniz.
 6. İçe aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçin ve Seçilenleri İçe Aktar’ı veya Tüm Yeni Fotoğrafları İçe Aktar’ı tıklayın.
 7. İşlemin tamamlanmasını bekleyin, ardından aygıtınızın Mac’inizle olan bağlantısını kesin.

Bilgisayarınıza fotoğraf ve video aktarmanın diğer yolları

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.