Kablosuz kulaklık pazarında sıralama belli oldu


Üreticilerin akıllı telefonlarından kulaklık girişini kaldırması kablosuz kulaklık pazarının büyümesini sağladı. Yayınlanan yeni istatistikler Apple’ın pazar lideri olduğunu gösteriyor.

AirPods Pro

Counterpoint Research araştırma şirketi giyilebilir cihaz pazarının durumuyla ilgili yeni bir rapor yayınladı. Paylaşılan istatistikler 2020 yılının üçüncü çeyreğini kapsıyor

Uzmanlar pazarın büyümesindeki ana faktörün “kablosuz kulaklıklar” olduğunu söylüyorlar. Ayrıca 2020’de yıllık kablosuz kulaklık sevkiyatlarında %83’lük bir artış bekleniyor. Geçen yılın sonuçları henüz raporlanmadı.

Apple birinci sırada

Yukarıdaki grafik, giyilebilir cihaz pazarındaki durumu gözler önüne seriyor. En büyük pay kulaklıklara ait. Araştırmacılara göre üreticilerin akıllı telefonlarından 3.5 mm kulaklık girişini kaldırması kablosuz kulaklık sevkiyatlarını arttırdı.

Buna ek olarak Apple ve Samsung gibi üreticilerin kutu içeriğinden kablolu kulaklığı çıkarması, kablosuz kulaklık segmentinin büyümesi için ciddi bir itici güç haline geliyor. Sevkiyat rakamlarına baktığımızda Apple‘ın yüzde 29’luk payla pazar lideri olduğunu görüyoruz. Cupertinolu şirketi pastadan yüzde 13’lük pay koparan Xiaomi takip ediyor

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.