Apple Developer ve Beta yazılımıyla ilgili doğru bilgiler


Öncelikle birçok platformun yazılarından dolayı kınadığımı üzülerek bildirmek isterim.Beta kullanmak isteyen kullanıcılarından 99 USD alınacak demeleri çok yanlış bir tutum.

Son yayınlanan IOS 16.4 Beta yazılımından sonra çoğu platformda farklı imalar kullanılarak Apple karalanmasından rahatsız oldum. Beta yazılımları sadece apple geliştiricileri için yayınlanan bir çeşit test yazılımı oldunu bilmelisiniz.

Apple Geliştiricilerden yıllardır 99 USD alıyordu zaten.

Bir dönem geliştirici hesabını 99 USD alıp UDID kaydını 2 veya 5 USD gibi fiyatlara satan bir kitle vardı.

Detaylarını bilmesemde betaprofiles.com sayfasına göz yumuldu, çünkü geliştirici olmayıp işi ticarete dökenlerin yanısıra betaprofiles.com ücret almıyordu.

Beta yazılımları normal kullanıcılar için olmadığını altına çizerek söylemek istiyorum.

Beta yazılımlarını tanıtımını (Video içerik üreticileri) yapan kullanıcılar içinde değil.

Uygulama geliştiren (Application Developer) uygulamalarını yazılım çıkmadan önce hata tespiti ve düzeltmelerini yapabilmesi için geliştirilmiştir..Bir çok normal kullanıcı beta yazılımlarını kullanarak ürünü ve yazılımı gereksiz kötüleyerek bilinçsiz bir kitle oluşmasına neden oldu.Aynı zamanda destek ekiplerine gereksiz zorluklar çıkarttıklarını biliyoruz.Beta yazılımlarını kullanan birçok kişi bilinçsizce yazılım ve donanımın sorunlu çalışabileceğini bilmeden yüklemiş olması ister istemez marka değerine zarar verdiğini farkında olmalı.

Bence çok doğru bir karar olmuş. Ben Apple’nin ilk iPhone çıkarttığı günden bu yana burada sizlere ücretsiz destek sağlıyorum.Ben iPhone uygulama geliştiricisiyim ve uygulamamı hala yazıyorum ve geliştiriyorum. “Social Network ID” Her yıl 99 USD veriyorum.Daha önce hiç beta yayını yapmadım. Sanırım bundan sonra yapabilirim ama bilmiyorum benim gözümde beta yayınını yapmak gereksiz kafa karıştırıcı bir durum.Beta yazılımında yapılan bir geliştirme tamamen vazgeçilip kaldırıla biliyor.

Platform yazarlarının bilinçsiz yazıları ve yönlendirmeleri beni üzdüğü için bu yazıyı yazma gereği duydum.Gerçekleri bilinmesi gerekiyor.Sanırım bedavadan beta tanıtımlarını yayınlayarak para kazandıkları için kendilerince eleştirdiler.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.