Apple iPhone fotoğraf ve videoları bilgisayara nasıl yedeklenir.


Son zamanlarda bir çok kişinin iCloud’u doluyor ve buna sebep olan genelde fotoğrafların iCloud’u yüklenmesi.

Özgünleri Tut

Öncelikle bu işlem için en iyi aktarım ayarını yapalım.Ayarlar, Fotoğraflar en altta özgünleri tut seçiyoruz.

Apple iPhone cihazımızı Microsoft windows tabanlı çalışan bilgisayarımıza USB kablosuyla bağlıyoruz. Yeni nesil bilgisayar ve iPhone’lar için Type-C bağlantısı da yapabilirsiniz. cihazınızda USB 3.0 bağlantısı varsa (içi mavi olan) bu bağlantıya bağlamanızı öneririm.

Bilgisayara bağlantı yaptığınızda iphone cihazında güven demeniz gerekiyor ve iphone ekran kilidinizi girmenizi isteyecek.Bu işlemi size ait ve güvendiğiniz bir bilgisayarda yapmanızı şiddetle öneririm.

Bilgisayarım Apple iPhone

Bilgisayarım kısmına girdiğimizde Apple iPhone resimdeki görüldüğü gibi sağkilik yapıyoruz resimleri ve videoları al tıklıyoruz.

Diğer seçenekler

iPhone’un unuzun içerisindeki fotoğrafları taradıktan sonrasında yukarıda görmüş olduğunuz fotoğraftaki gibi diğer seçenekleri seçerek fotoğraf ve videoları hangi klasöre eklemek istediğinizi düzenleyebilirsiniz.

Alma Ayarları

Yukardaki fotoğrafta gördüğünüz gibi ben fotoğraf ve videoları aynı klasörü içerisinde iki farklı klasör olarak sectim yani fotograflarinizi tarih sıralamasına göre foto klasöründe görülecek yedeklenecek. Videolarınızda aynı klasör içerisinde videolar klasörün içerisine tarihe göre yerleştirilecek. Tamam ve sonra dedikten sonra.

İçeriye Aktar

Üstteki fotoğrafta gördüğünüz gibi içeri aktar seçimce fotoğraf ve videolar içeri aktarma seçeneği başlatılacaktır.

Bilgisayarın hızına, iPhone hızına, görsellerinizin boyutuna ve aktarım kablosunun hızına göre bu işlemin değişken olabilir.

Olası veri aktarımında hata verme durumu yaşarsanız.Çoğunlukla dışarıdan indirilmiş fotoğraf ve videoların buna sebep olduğunu bilmelisiniz.

Ayarları 1 defa yaptığınızı ve her istediğinizde yedekleme yapabilirsiniz.Sistem daha önce yedeklenmiş görselleri atlar ve yeni olan fotoğraf ve videoların yedeğini içeri alacaktır.

Not: İşlemlerde olası hata ve sorun yaşayan herkes yorumlarda yardım isteye bilir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.