Apple iPhone | iMessage Ayarları


iMessage'ı kurun

 1. 1

  Ayarlar'a gidin, Mesajlar'a dokunun.

  iMessage’ı açın ve “iMessage’la Apple ID’yi kullan”a dokunun.

  Not: Örnek olarak iPhone ekranları gösterilmiştir. iPad ve iPod touch’ta ekran sağ tarafta görünmez, doğrudan aşağıdaki Giriş Yap ekranına gidilir.

  Apple ID hakkında daha fazla bilgi

 2. 2

  Apple ID'nizi ve parolanızı girin.

  “Giriş Yap”a dokunun

  Tüm telefon numaraları ve Apple ID’nizle ilişkilendirilen e-posta adresleri görüntülenir.

  Not: Telefon numaranız, yalnızca iPhone’unuzun kurulumunu yapıyorsanız veya iPhone’unuzun kurulumunu yaptıktan sonra başka bir iOS aygıtının kurulumunu yapıyorsanız görüntülenir.

  Sonraki düğmesine dokunun.

 3. 3

  Gönder ve Al'a dokunun.

  Diğer kişilerin size mesaj göndermek için kullanmalarını istediğiniz e-posta adreslerini ve telefon numaralarını seçin.

  “Yeni yazışmaları şuradan başlat” bölümünden; giden mesajları göndermek için kullanmak istediğiniz e-posta adresini veya telefon numarasını seçin.

  Diğer aygıtlarınızı Mesajlar için zaten ayarladıysanız, yeni bir aygıt ayarladığınızı belirten bir uyarı verirler.

  Not: Örnek olarak iPhone ekranları gösterilmiştir. iPad ve iPod touch ekranları aynı seçeneklere, ancak farklı görünümlere sahiptir.

  Mesajlar. Sınırsız mesajlaşma. Sınırsız eğlence.

   

  Çokça mesaj yazıyorsanız iPhone, iPad ve iPod touch’taki Mesajlar’a bayılacaksınız. Ve şimdi bu aygıtların hepsi, mesaj yazmanın daha da iyi bir yolu olan iMessage ile birlikte geliyor. Üstelik, bir iOS aygıtından veya Mac’te iMessage kullanarak Wi-Fi üzerinden mesaj göndermek herkes için ücretsiz. Ve sınırsız.* Yani dilediğiniz kadar çok şey yazabilirsiniz.

  Haberleşin. Veya fotoğraf gönderin. Ya da video.

  iMessage ile; iPad, iPhone, iPod touch veya Mountain Lion ve daha sonraki sürümlerin yüklü olduğu bir Mac’e sahip kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Fotoğraf, video, konum ve kişileri de gönderebilirsiniz. Birden fazla Apple aygıtınız varsa, iMessage tüm aygıtlarda yapılan yazışmaları saklar. Ayrıca diğer cep telefonlarına hücresel ağlar üzerinden MMS aracılığıyla fotoğraf ve video da gönderebilirsiniz.

  Bir kişiye mesaj atın. Herkes alsın.

  Mesajınızı bir kişiye veya birden çok arkadaşınıza aynı anda gönderin, istediğiniz fotoğrafları, videoları veya bağlantıları ekleyin. Bir kişi yanıtladığında, yanıtı herkes görsün. Daha fazla kişi daha fazla mesaj demek ama bunun iMessage olduğunu unutmayın, yani tüm mesajlar Wi-Fi üzerinden ücretsiz.*

  Mesaj alındı mı?

  Mesajınızın okunduğunu ve hatta alındığını bile bilmek güven verir. iMessage, mesajınızın gönderildiği bilgisini verir. Alan kişi, okundu raporlarını etkinleştirdiyse, mesajınızın okunduğunu da görürsünüz. Ve siz merakta kalmayın diye, iMessage mesajınızın yanıtlanmakta olduğunu da gösterir.

  iMessage mesajları mavidir; mavi favori renginiz olacak.

  iPhone’da mesaj balonu yeşil değil de mavi olduğunda, SMS yerine iMessage kullandığınızı bilirsiniz. Daha hızlı yanıt alabileceğinizi tahmin edersiniz. Mesajlaşmanın ücretsiz olduğunu da bilirsiniz. Mesajınızın tüm alıcılarınızın Apple aygıtlarına gönderildiğini de. Ve mesajı aldıklarını da. SMS mesajları ise kıskançlıktan yemyeşildir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.